Алергія на косметику зустрічається дуже часто і пляшечки з написом «гіпоалергенний» - зовсім не гарантія прекрасної персикової шкіри. Хоча контроль над якістю продукції досить жорсткий, ймовірність виникнення алергічної реакції все ж висока. За твердженням косметологів, вона становить близько 15%. І даремно, багато хто вважає, що проблема стосується тільки людей з гіперчутливою шкірою.
Косметика... з тяжкими наслідками
Дерматит. Що це?
У будь-якої людини неправильно підібраний крем або туш для вій може призвести до подразнення шкіри. Один з найбільш поширених проявів такого подразнення - дерматит.
Ознаки дерматиту:
- свербіж і печіння тих ділянок шкіри, де був нанесений даний косметичний засіб;
- почервоніння та запалення;
- темні кола і "мішки" під очима;
- набряклість повік або губ;
- алергічна реакція слизових оболонок горла, носа і піднебіння;
- вугрові висипання на шкірі.
Види дерматиту
Дерматит буває двох видів: простий контактний і контактно-алергічний. Вони розрізняються за часом, який проходить з моменту потрапляння подразника на шкіру і до моменту появи симптомів алергії.
- Якщо висипання проявилися одразу після зіткнення з алергеном, то у вас - простий контактний дерматит.
- Контактно-алергічний дерматит проявляється тільки при повторному контакті шкіри з косметичним засобом, а симптоми проявляються не раніше, ніж через добу.
Причини алергії:
- неякісна косметика;
- індивідуальна непереносимість якогось компонента;
- протермінована косметика.
Алергія на протерміновану косметику - це, безумовно, окрема розмова. Навіть в дуже дорогій косметиці класу люкс з часом, при тривалому зберіганні, утворюються речовини, які можуть призвести до розвитку дерматиту. Тому не потрібно шкодувати улюблений крем у якого закінчився термін придатності, - сміливо викидайте його і замініть на такий же, але більш свіжий.
Як позбутись алергії?
На жаль, зі схильністю організму до алергії нічого зробити не можна. У будь-якому випадку, перш за все, необхідно усунути алерген - припинити користуватись засобом. Можна звести нанівець або хоча б полегшити стан за допомогою спеціальних ліків, погодивши їх прийом з лікарем.
Як тестувати косметику на алергічність?
При виборі косметики обов'язково консультуйтеся з дерматологом. А перед використанням обов'язково її протестуйте. Для цього нанесіть невелику кількість на ліктьовий згин і зачекайте дві години. Якщо на шкірі не з'явилося висипань, то сміливо можете користуватись.
Чого варто уникати?
- засобів з тривалим терміном зберігання;
- сильно ароматизованих продуктів;
- лосьйонів, які містять спирт (вони сильно пересушують шкіру).
Що таке гіпоалергенна косметика?
У турботі про свою красу, щоб не нашкодити, потрібно грамотно підходити до вибору косметичних засобів. У цьому може допомогти гіпоалергенна косметика. У ній мінімальний вміст барвників, консервантів, ароматизаторів і біологічно активних речовин.
Плюси гіпоалергенної косметики:
- мінімальний вміст алергенів;
- натуральність;
- невеликий термін зберігання;
- часто невиразний запах (через відсутність агресивних ароматів).
Однак ймовірність розвитку негативних реакцій на таку косметику набагато нижча, ніж на звичайну. Перевіряти її слід до покупки - безпосередньо в магазині.
І пам'ятайте, що гіпоалергенна косметика - це ще не гарантія того, що злощасна алергія обійде вас стороною. «Гіпо» - означає «мало», але ніяк не «зовсім немає і ніколи». Дуже важко знайти речовину, яка була б біологічно активною (тобто досить ефективною), але при цьому не викликала алергічної реакції.