Як підібрати шампунь для волосся

Опубліковано: 10.11.2021,   Оновлено: 14.12.2021


Догляд за волоссям полягає не тільки в митті. Як вибрати шампунь для волосся правильно?

Якщо ви хочете вибрати шампунь для волосся правильно, потрібно, щоб він не тільки видаляв бруд, що накопичується на ньому протягом дня, відшаровану шкіру та шкірне сало, залишки косметики для укладання волосся. Також потрібно для догляду за волоссям забезпечити поживні речовини для волосся та шкіри голови. 

Для миття волосся слід вибрати шампунь, який не тільки очищає волосся, а також допомагає очистити шкіру голови, відновлюють структуру волосся.

Вибрати шампунь для волосся для догляду потрібно такий, що забезпечить необхідні поживні речовини та зменшить жирність та пересихання. Застосування шампуню вимагає індивідуального та відповідального ставлення.

Основні функції шампуню

Миття волосся та всієї шкіри голови - це процес. Залежно від кількості волосся, коротшого чи довшого, ви ніколи не повинні сприймати догляд за ним як щось неважливе. 

Питання «як підібрати шампунь» дуже важливе, оскільки від цього залежить стан волосся. Правильно вибрати шампунь – це питання шкоди та користі.

Який шампунь краще? Шампунь для волосся повинен забезпечувати необхідні поживні речовини для живлення волосяних фолікулів та шкіри голови. Правильно вибрати шампунь – це запобігти браку поживних речовин, що може спричинити неприємні наслідки, зокрема випадання волосся.


Як вибрати шампунь: за типом волосся

Вирішуючи питання, як вибрати шампунь для волосся, треба підібрати шампунь за типом волосся. За кожним з них слід доглядати по-різному. Розглянемо це питання докладніше.


Що підходить для жирного волосся?

Шампунь для жирної шкіри голови повинен містити інгредієнти, що зупинять надмірну активність сальних залоз і обмежать розподіл жиру по всій довжині волосся. Він очищає волосся і шкіру голови, запобігаючи надмірному висиханню, а також забезпечує водно-ліпідний баланс.

Засоби для волосся повинні містити переважно миючі речовини, але в них не повинно бути масляних речовин. Підібрати шампунь для волосся слід з розмарином, шавлією, кропивою, які мають в’яжучу дію. Засіб для жирного волосся очищає волосся, якщо правильно вибрати шампунь.


Який шампунь краще для сухого волосся?

Як вибрати шампунь для такого типу? Шампунь для сухого волосся перш за все повинен добре підходити також для сухої шкіри голови. Екстракти рослин, наприклад, кокосового горіха, захищають пошкоджене волосся від шкідливого впливу ультрафіолетових променів, а також регенерують його. Для миття волосся корисно вибрати шампунь для волосся, що містить екстракти ромашки та льону.

Який шампунь краще для фарбованого волосся?

Для волосся, яке потрібно постійно фарбувати, щоб отримати бажаний колір або покрити сивину, потрібно правильно підібрати шампунь для фарбованого волосся, який додатково закріпить колір, додасть глибини і одночасно забезпечить волоссю належне зволоження. Через фарбування шампунь для фарбованого волосся повинен містити УФ-фільтри, пантенол та білки. Для вибіленого волосся потрібен шампунь для волосся з провітаміном В5, який додатково підкреслить яскравий колір.

Як фарбування, так і відбілювання - це процедури, які пошкоджують волосся. Тому хороший шампунь для фарбованого волосся повинен м’яко очищати, щоб не погіршити стан ослаблених пасм. Добре, якщо він містить живильні, розгладжуючі, зволожуючі та зміцнюючі речовини - найчастіше це мед, рослинні олії , кератин та інші білки. Якісні засоби для волосся повинні забезпечувати блиск і низький рівень pH (макс. 7).

Як вибрати шампунь для сухого волосся?

Як вибрати шампунь для волосся сухого? Шампуні для сухого волосся збільшують його об’єм, піднявши трохи вгору, що створює враження, що волосся товше і щільніше. Правильно вибрати шампунь для сухого типу означає вибрати зволожуючий шампунь. Крім того, такий шампунь повинен містити живильні, захисні та антиоксидантні інгредієнти, а також силікон для розгладження кутикули.

У нас є два варіанти - сухий шампунь або правильно підібрати рідкі шампуні для сухого волосся. Перший спосіб - освіжити волосся сухим шампунем, частинки якого вбирають надлишок шкірного сала і додають об’єм волоссю , піднімаючи його біля коріння. Однак не можна покладатися лише на сухий шампунь, адже якщо шампуні для волосся не змивати, вони можуть залипати і пошкоджувати волосся, а також дратувати шкіру. 

Шампунь для кучерявого волосся

Локони можуть створити масу проблем, якщо не правильно вибрати засіб для догляду за волоссям. Шампунь для волосся, розроблений спеціально для цього типу, дозволяє приємно завити пасма. 

Найкращий шампунь для миття кучерявого волосся - це засіб з розгладжуючими речовинами. Добре, якщо він містить масло ши, кокосову олію, зелений чай. Не слід боятися синтетичних речовин, оскільки знамениті силікони можуть надати волоссю красивий блиск, м’якість і еластичність. Однак втрата обсягу не повинна йти паралельно із згладжуванням, тому підібрати шампунь для волосся потрібно легкої консистенції.


Як вибрати шампунь при появі лупи?

Волосся у цьому випадку потребують протигрибкової косметики. Шампунь проти лупи призначений для протидії ороговінню і лущенню епідермісу та містить речовини, що зменшують подразнення шкіри голови, запобігають випаданню волосся та регенерують його. Найважливішими інгредієнтами, які активно діють на цей тип шкіри голови та саме волосся, запобігаючи випадінню та утворенню лупи, є цинк, селен, вітамін Е та екстракт женьшеню.

Види шампунів для догляду за волоссям з лупою містять речовини, які борються з дріжджами:
 • кетоконазол;
 • саліцилова кислота;
 • піритонат цинку;
 • сульфід селену. 
Однак з такими продуктами догляд за волоссям повинен бути обережним, тому що шкіра легко звикає до них. Це призводить до рецидиву лупи після припинення їх застосування. Хороший шампунь від лупи повинен мати легку текстуру і природний склад, оскільки парабени, сильні миючі засоби та інші синтетичні речовини не підходять для чутливої шкіри голови. Вони можуть дратувати шкіру, стимулювати роботу сальних залоз та посилювати проблему. Вибрати шампунь для запобігання лупи потрібно з маслом рицини, реп’яха, розмарину або чайного дерева.

Що підходить для дитячого волосся

Зачіска малюка вимагає особливого вибору шампуню. Косметика для дитини не може дратувати їх ніжне волосся і підходити для чутливої шкіри голови. Косметичні засоби для догляду за волоссям цього типу повинні містити у своєму складі якомога меншу кількість штучних миючих засобів. Натомість вони повинні бути без сульфатів, мати натуральні та рослинні екстракти. Вибрати шампунь для догляду слід без агресивних хімічних миючих засобів. Штучні барвники та ароматизатори можуть дратувати ніжну шкіру голови дитини та викликати алергію.

Як вибрати шампунь за складом

Потрібно дуже уважно читати етикетки, щоб правильно вибрати шампунь. Перш за все, треба звернути увагу, для чого він призначений. Це можуть бути:
 • безсульфатні шампуні;
 • для відновлення волосся;
 • для жирного волосся;
 • для жирної шкіри голови;
 • для нормального волосся;
 • для сухого волосся;
 • для щоденного користування;
 • шампунь для нормального волосся;
 • тощо.
Якщо помилково вибрати шампунь, то це може привести до проблем, а саме:
 1. поява неприємного відчуття свербежу;
 2. сприяння утворенню лупи;
 3. дратування шкіри голови і послаблення цибулин;
 4. пересихання, втрата волоссям блиску і кольору;
 5. складність у створенні зачіски.


Шкідливі і корисні компоненти

Вирішуючи питання, як підібрати шампунь для волосся, ви повинні зосередитися на інформації на етикетці, яка покаже вам, чи містить засіб те, що потрібно вашому волоссю, фолікулам та шкірі голови. Для правильного вибору шампуню варто знати свій тип шкіри голови, а також розрізняти шкідливі і корисні компоненти у складі. 

До корисних відносяться:
Білки, такі як креатин і колаген, які запобігають втраті води через волосся і стимулюють його ріст.
Пантенол, так званий провітамін В5, який відновлює волосся і прискорює їх ріст, а також зменшує наслідки запалення.
Екстракти трав - оздоровлюють шкіру голови і запобігають надмірному виділенню шкірного сала, що важливо для жирного типу.
Кераміди - захищають від висихання та несприятливих зовнішніх факторів.
Рослинні олії - зволожують і роблять волосся більш еластичним, захищають від сонячних променів, роблять волосся блискучим і легше розчісуються.
Вітаміни А та Е - найважливіші вітаміни, які активно співпрацюють у процесах регенерації волосся та захищають його від шкідливого впливу ультрафіолетових променів та дії вільних радикалів.


Чого точно не повинно бути в хорошому шампуні

Уникайте шампунів, що містять:
 • спирти;
 • фталати;
 • нафтові речовини;
 • парабени;
 • сильно подразнюючі миючі засоби, зокрема, сульфат натрію.

Чи справді шампуні без сульфатів кращі?

Абревіатури SLS або SLES, що трапляються в описах шампунів, є термінами для сульфатів. Завдяки їм шампунь чудово піниться. Однак у надлишку сульфати можуть зробити волосся ламким, а іноді викликати алергію. Тут на допомогу приходять властивості безсульфатних шампунів, до яких належать:
 1. здатність не висушувати волосся;
 2. доброзичливість до сухої шкіри голови;
 3. збагачення натуральними оліями;
 4. менша здатність піниться.

Який шампунь краще: міфи при виборі

Чи потрібно міняти шампунь для волосся

Прихильники цієї практики наголошують, що потреби нашого волосся та шкіри голови змінюються з часом, віком та наслідками догляду. Тому слід міняти шампуні для волосся так часто, як це потрібно. Якщо воно погано зволожене, ми можемо використовувати, наприклад, шампуні для сухого типу волосся, що додає об’єм. 

Противники регулярних змін шампуню підкреслюють, що вони використовували один і той же продукт, наприклад, для відновлення волосся, протягом багатьох років, і його не потрібно міняти.

Все-таки, як підібрати шампунь для волосся у цьому випадку? Хорошим компромісом є наявність двох улюблених шампунів. Наприклад, дві найважливіші проблеми вашого волосся - жирна шкіра голови, жирне волосся та посічені кінчики. В такому випадку чергуйте шампунь для жирного волосся та безсульфатні шампуні. Замість того, щоб просто часто міняти шампунь для волосся, потрібно реагувати на актуальні потреби вашого волосся та шкіри голови. Зовнішній вигляд волосся та його проблеми - найкраща порада для вибору шампуню.

Правильна техніка миття волосся

Слід подумати, чи правильно миємо волосся, адже лише тоді вони матимуть передбачуваний ефект, як терапевтичний, так і візуальний. Це не залежить від того, чи використовуємо ми безсульфатні шампуні, для жирної шкіри, для нормального волосся, для щоденного користування, шампуні без сульфатів.

Існують деякі правила миття, про які мало хто знає. До них відносяться:
 1. Перш ніж наносити шампунь на волосся, спочатку слід зігріти його. 
 2. Зробіть піну з теплого шампуню і рівномірно втирайте її у волосся. Ця техніка обов’язкова для нормального, для щоденного використання незалежно від вибору шампуню. Вона рятує волосся від непотрібного натирання і запобігає надмірному використанню косметичних засобів. 
 3. Шкіра і волосся не люблять гарячу воду, навіть якщо вона подобається людині. Особливо це важливо для жирного волосся.
 4. Потім шкіру голови слід акуратно промасажувати, починаючи від потилиці у напрямку до скронь, приділяючи особливу увагу волоссю на периферії, інакше воно буде здаватися занедбаним. 
 5. Після миття ретельно промийте волосся. Полоскання слід проводити прохолодною водою, оскільки вода нижчої температури закриває кутикули волосся, роблячи їх менш схильними до пошкодження.
 6. Сушіння волосся не повинно бути хаотичним, краще укутати його м’яким рушником, щоб воно поглинуло якомога більше вологи.
 7. Розчісувати волосся потрібно тільки у сухому стані.
 8. Якщо ви миєте волосся кожного ранку, важливо використовувати шампуні саме для щоденного використання з урахуванням типу шкіри. 

Волосся повинні регенерувати, залишатися сухими якомога частіше, а шкіра голови повинна дихати. Все це повинне забезпечите правильне миття.