Відкриваємо секрети! Головні етапи догляду за шкірою обличчя.

Головні етапи догляду за шкірою обличчя

Перший і, мабуть, головний етап у догляді за шкірою обличчя - щоденне очищення. За день на шкірі осідає пил, накопичуються шкідливі речовини з навколишнього середовища та шкірний жир. Також додаємо тональний крем, пудру та інші декоративні засоби. Цей коктейль не просто закупорює пори, що приводить до запалень, утворенню чорних цяток, комедонів, вугрів і інших неприємностей, але і чудово поглинається шкірою, викликаючи її інтоксикацію. Саме тому очищення шкіри обличчя має бути правильним та регулярним.


Очищати обличчя потрібно і вранці, і ввечері:

 • вранці - це підготовка обличчя до нанесення макіяжу;
 • ввечері - нічного крему.

Під час очищення видаляються відмерлі лусочки рогового шару шкіри, несвіжий шкірний жир, а також продукти 
життєдіяльності бактерій. Ввечері очищення видаляє залишки макіяжу, бруд, що потрапив на обличчя протягом дня. Нічний крем дасть найкращий ефект лише після очищення.


Після очищення обличчя потрібно обов'язково протерти його тоніком. Тонізація - важливий момент щоденного догляду за обличчям, за шкірою будь-якого типу. Його слід проводити після кожного очищення - двічі на день: вранці і ввечері. Думка, що тоніком потрібно протирати тільки жирну шкіру, є помилковою. А також невірним ствердження, що чим більший  в тоніку вміст спирту, тим краще. Навіть якщо поверхня обличчя дуже жирна, перевагу слід надавати безалкогольним тонікам. Спирт не тільки пересушує нормальну і суху шкіру, але й посилює активність сальних залоз жирної шкіри. Суха шкіра також має бути оброблена тоніком після очищення, з тією лише різницею, що тонік повинен підбиратися саме для цього типу шкіри.


Плюси етапу тонізації:

 • видаляє з поверхні шкіри залишки засобу для очищення та декоративної косметики;
 • зволожує шкіру;
 • підвищує її тонус;
 • надає легку протизапальну дію;
 • нормалізує кислотність поверхні шкіри;
 • очищує і стягує пори;
 • готує шкіру до подальшого догляду.


Третім головним етапом є зволоження та живлення. Будь-який крем потрібно наносити по масажних лініях легкими, ніби постукуючими, рухами, уникаючи сильного натискання, що приводить до розтягування шкіри і появи передчасних зморшок. Через деякий час, якщо крем не увібрався, його надлишки прибирають серветкою - просто промокнувши обличчя.


Після очищення та тонізації шкіра потребує зволоження, досягнути якого можна спеціальними кремами, які підібрані відповідно до типу шкіри та віку:


для молодої шкіри краще підійде легкий крем зі зволожувальним ефектом;


для більш зрілої шкіри краще вибирати не просто зволоження, а комплексний догляд, де важливу роль буде грати живлення і надання шкірі пружності.


Зволожувальний крем, як правило, наноситься вранці. Користуватися зволожувальними засобами взимку потрібно щонайменше за годину до виходу на вулицю.


Денний крем застосовують вранці або вдень, як під макіяж, так і без нього, приблизно за півгодини до виходу на вулицю. Його слід наносити не тільки на обличчя, але і на шию. Плівка, що виникає на шкірі після застосування денного крему, виконує захисну функцію. Під кремом шкіра менше страждає від впливу  факторів зовнішнього середовища, пилу і бруду. Крім того, денний крем запобігає випаровуванню води з поверхні шкіри, сприяє підтримці достатнього рівня її зволоження. Денні креми, як правило, містять різні активні інгредієнти. В залежності від їх вмісту і співвідношення складових елементів різні денні креми застосовуються для різних типів шкіри.


Увечері, після очищення і тонізації, застосовується «нічний» крем. Нічні креми відносяться до категорії «поживних». Вони підбираються відповідно до типу і стану шкіри. Нічний крем наноситься за 1-2 години до сну; якщо він увібрався не повністю, залишки слід промокнути серветкою. Як і у випадку з денним кремом, його накладають не тільки на обличчя, але і на ділянку шиї і декольте. Ніколи не накладайте живильний крем для обличчя на ділянки навколо очей. Нічні креми занадто жирні, їх склад і консистенція занадто «важкі» для цієї ніжної ділянки.


Особливої уваги кожен день вимагає шкіра навколо очей - вона найбільш тонка і чутлива, на ній мало сальних залоз, вона відрізняється великою розтяжністю. На повіках легко утворюються набряки, раніше виникають дрібні зморшки. Нанесення макіяжу і його видалення виснажує і дратує шкіру навколо очей. Тому косметика, що наноситься на цю ділянку, повинна бути найвищої якості.


Креми для повік мають особливо легку консистенцію і добре вбираються. Їх потрібно наносити вранці і ввечері після попереднього очищення повік. Не застосовуйте на повіках креми для обличчя. Для шкіри навколо очей використовуйте тільки спеціально створені для цієї зони продукти. Наносьте і знімайте косметику з повік акуратно, дотримуючись напрямку найменшого розтягнення шкіри (під оком рухи повинні бути спрямовані в бік носа, а над оком - в сторону скроні).


Важливим також є використання додаткових засобів для догляду за шкірою обличчя. Один або два рази на тиждень проводиться пілінг спеціально підібраним скрабом. Ця процедура покликана:

 • відшаровувати відмерлі клітини;
 • вирівняти рельєф,
 • глибоко очищати пори.


Скраби наносять на вологу шкіру і розтирають легкими рухами, без особливого натискання. Варто пам'ятати, що при виразному куперозі, сильному запаленні або подразненні шкіри процедура пілінгу протипоказана.


Найбільш ефективною в очищенні вважається маска з косметичної глини. При виборі глини враховується тип шкіри:


білу глину обирають власниці змішаного типу шкіри;


зелену – жирної;


червона глина ідеальна для сухої шкіри, що в'яне.Важливо пам’ятати, що всі рухи, як при очищенні та тонізації обличчя, так і при нанесенні кремів і масок, повинні проводитися тільки в напрямку ліній найменшого розтягнення шкіри: від середньої лінії обличчя до вушних раковин. Витирати обличчя слід тільки промокальними рухами, не розтягуючи шкіру.


Не слід нехтувати додатковим доглядом за губами. Шкіра губ дуже тонка, завжди відкрита впливу вітру, сонця, морозу і сухого повітря. На ній немає сальних залоз, тому вона потребує щоденного зволоження і живлення. Постійне скорочення мімічних м'язів рота сприяє утворенню зморшок навколо губ. На ніч, а також в період, коли ви не наносите декоративну косметику, використовуйте спеціальні засоби по догляду за шкірою губ.

Звертайте увагу, щоб ваша помада містила:

 • зволожувальні і пом'якшувальні компоненти;
 • вітаміни;
 • ультрафіолетові фільтри.


Як правило, цим вимогам відповідають помади авторитетних фірм, і вони досить дорогі. Але пам'ятайте, що помада не тільки знаходиться на ваших губах протягом всього дня, велика її частина вами з'їдається, - тому дешеві помади застосовувати не варто.


Тобто правила щоденного домашнього догляду засновані на:


очищенні;


тонізації;


зволоженні;


живленні.


Тільки такий комплексний підхід дозволить домогтися потрібного ефекту і продовжить молодість шкіри, зберігаючи її і захищаючи від негативних впливів - як зовнішніх, так і внутрішніх.

Залишайтесь завжди молодими і доглянутими з правильним доглядом за шкірою обличчя з косметикою Sue. Ми зупиняємо час!