Що таке органічна косметика? | Sue

Опубліковано: 10.03.2021 ,   Оновлено: 04.12.2021

Органічна косметика: користь чи шкода?

В даний час багато говориться про екологічність в контексті догляду за шкірою, волоссям і нігтями. Під час таких дискусій часто згадується органічна косметика. Хоча між натуральними і органічними продуктами часто стоїть знак рівності, це помилка по відношенню до косметики.

Під натуральною косметикою зазвичай розуміються будь-які продукти природного походження, тобто які містять рослинні, тваринні або мінеральні речовини. Незважаючи на те, що в натуральному косметичному засобі не повинно бути компонентів синтетичного походження, інколи це не так. Деякі виробники допускають використання невеликої кількості штучних інгредієнтів в таких продуктах. Тому не вірте слову «Natural» на упаковці і уважно прочитайте список компонентів.

     

Як розпізнати органічну косметику

Органічна косметика виготовляється за більш суворішими стандартами. По-перше, тут практично неприпустима навіть невелика кількість синтетичних речовин. По-друге, щоб косметичний засіб називалося органічним, недостатньо, щоб він містив натуральні речовини. Ще належить довести, що ці інгредієнти отримані в результаті сертифікованого органічного землеробства. Більше 90% компонентів повинні надходити з контрольованого органічного землеробства.

Відповідні сертифікати видаються, зокрема, такими організаціями, як Ecocert, NaTrue, Soil Association, USDA. Для кожної з цих організацій можна виділити деякі нюанси в принципах оцінки продукту. Однак, якщо ми спробуємо перерахувати тут загальні, найбільш часто повторювані критерії, то зясуємо, що:

·         органічна косметика не повинна містити штучних ароматизаторів, барвників та консервантів;

·         не повинна містити масла, силікони, емульгатори, парабени, синтетичні жири або похідні нафти;

·         косметичні продукти не тестуються на тваринах;

·         косметичні інгредієнти не можуть походити з генетично модифікованих рослин і тварин;

·         виробництво косметики не повинно негативно впливати на навколишнє середовище;

·         упаковка повинна бути екологічною і біо розкладною.


Користь органічної косметики

На практиці ми очікуємо, що косметичний засіб буде не тільки виготовлятися з дбайливим ставленням до навколишнього середовища і грунтуватися на перевірених натуральних матеріалах, але також буде безпечним, корисним для шкіри і ефективним.

Якщо ми звернемося до професійної органічної косметики, наприклад до бренду Sue, ми можемо бути впевнені. Він використовує максимально концентровані рослинні екстракти і гідролати, а також спеціальні органічні речовини, виготовлені за сучасними формулами.

Шкода органічної косметики

Всі штучні консерванти неприпустимі в органічній косметиці. Проте, виробники шукають способи продовження терміну придатності косметичного засобу, яке відповідало б стандартам безпеки, а також визначенню «органічна косметика». Одне з рішень проблеми - використання ефірних масел в якості консервантів. Але у деяких людей, чутливих до таких компонентів, може виникнути алергічна реакція, в кращому випадку - роздратування шкіри.

Але органічна косметика з цієї причини використовує спеціальну вакуумну систему, яка запобігає окисленню компонентів та іншим небажаним хімічним процесам. Таким чином, істотно продовжується термін придатності - до двох років.

Маємо повне право стверджувати, що органічні продукти, виготовлені за стандартом, не несуть загрозу користувачеві.

Висновок

Якщо коротко, органічна косметика – це засоби догляду, виготовлені з перевірених, екологічно чистих, сертифіцированих інгредієнтів. Вона ні в якому разі не повинна містити хімічні речовини і бути безпечною навіть для алергіків.