Як вибрати сонцезахисний крем: поради косметолога Sue

Опубліковано: 20.06.2021 ,   Оновлено: 04.12.2021

Як вибрати сонцезахисний крем

Що таке SPF и на які позначки звертати увагу?

Оскільки вибір косметики для засмаги щороку викликає великий інтерес, ми вирішили підказати вам, на що слід звертати увагу, коли купуєте сонцезахисний крем.

Не покладайтеся на рослинні фільтри

У Мережі багато інформації про сонцезахисні засоби з використанням рослинних олій. Але немає надійних досліджень, які підтвердили б, що така-то і така-то рослинна олія забезпечує захист SPF 30 або 40. Олії можуть мати різні властивості в залежності від методу пресування, зберігання і навіть сорту використовуваної рослини. Тому краще вибрати перевірений косметичний засіб з заявленими виробником властивостями.

Не існує косметичних засобів, які захищали б від раку шкіри або опіків

Якщо ви наносите сонцезахисний крем з високим індексом і відчуваєте себе захищеним з точки зору кількості часу і інтенсивності перебування на сонці, будьте обережні. Сонце - наш союзник, але тільки якщо ми розумно скористаємося його дією.

SPF:UVA і UVB

УФ-випромінювання - один з найважливіших факторів, що впливають на зовнішній вигляд і стан шкіри. Є два типи випромінювання - UVA і UVB. Інтенсивність променів UVA постійна у кожну пору року, не залежить від хмарності, проникає крізь шкіру. Однак набагато небезпечніше UVB, інтенсивність якого найбільш висока влітку. Тому в весняно-літній період слід бути особливо уважним до шкіри, використовуючи сонцезахисні засоби з високим індексом.

SPF означає ступінь захисту від сонця. Щоб найпростіше пояснити це маркування косметичного засобу з фільтром, скористаємося прикладом.

Ми на пляжі, зараз полудень і дуже жарко. Наша шкіра, що має власні захисні механізми, може протистояти УФ-А і УФ-В випромінювання до певної міри. Захисним механізмом є, серед іншого, засмага. Однак в якийсь момент кількість сонячного світла перевищить захисну здатність шкіри. Ця кількість часу, протягом якого шкіра не обгорає на сонці, становить одну одиницю, яку ми називаємо SPF. Це число, на яке ми множимо час, безпечний для нашої шкіри, що знаходиться на сонці. Так, наприклад, SPF 30 подовжує цей час в 30 разів. Засоби для засмаги можуть мати найвищий інделс 50+.

Хімічні і мінеральні фільтри

Сонцезахисні креми містять мінеральні сонцезахисні речовини (оксид цинку, діоксид титану рутилу) і хімічні фільтри (наприклад, етілгексілметоксіціннамат). Іноді сонцезахисні засоби містять обидва типи таких інгредієнтів. 

Тільки мінеральні фільтри є натуральними. Вони діють як фізичний бар'єр проти радіації. Коли ми змащуємо себе мінеральними фільтрами, на нашому тілі утворюється покриття, яке захищає нас від сонячних променів, і цей захист негайно спрацьовує.

Хімічні фільтри, на відміну від мінеральних, працюють всередині шкіри, і потрібен час, щоб вони всмокталися і почали діяти. Звідси і рекомендація використовувати хімічні фільтри за півгодини до прийняття сонячних ванн. Дослідження показують, що деякі фільтри можуть бути небезпечні для здоров'я, оскільки вони проникають в організм і можуть вести себе як гормони. Це:

 • оксибензон;
 • октіноксат (октілметоксіціннамат);
 • октісалат;
 • октокрилен.

Отже, вибирати потрібно мінеральні фільтри, які вважають більш безпечними, ніж хімічні фільтри. 

Наночастки

Сонцезахисні креми іноді містять наночастки діоксиду титану та оксиду цинку, які легше розподіляються, завдяки чому мінеральний фільтр не залишає видимого шару на шкірі. Нанотехнології в косметиці не заборонені. Незважаючи на це, багато виробників свідомо уникають наночастинок в складі косметичних засобів і навіть відкрито заявляють, що сонцезахисний крем їх не містить.

Символ відкритої банки

PAO показує, як довго даний сонцезахисний крем буде зберігати свої властивості з часу відкриття упаковки. Це важливо разом з терміном придатності, тому що він визначає, як довго сонцезахисний крем буде настільки ж ефективним, як в день відкриття. Символ PAO складається з зображення відкритої банки і кількості місяців - наприклад, 6M, іноді 12 місяців.

Дата закінчення терміну

Термін придатності каже, коли невідкритий засіб більше не буде відповідати стандартам, заявленим виробником.

Інгредієнти

Кожний косметичний продукт має склад, зазначений на упаковці. Якщо упаковка занадто мала для цього, до косметичного засобу прикріплюють листівку. Порядок перерахованих інгредієнтів завжди розташовуються в порядку зменшення кількості.

Сертифікати натуральної та екологічної косметики

Це маркування дозволяє дізнатися, чи все інгредієнти натурального походження або певний відсоток з них - органічного походження.

Сертифікат вегана

Цей сертифікат означає, що косметичний продукт призначений для веганів, тобто його інгредієнти не тваринного походження і не тестувалися на тваринах.

Сертифікат EcolCare

Сертифікат видається косметичним засобам, які не становлять небезпеки для водних організмів, не отруюють навколишнє середовище.

Випробувано на важкий метал

Ця інформація має особливий інтерес для людей з контактною алергією на нікель, хром і кобальт.

Як вибрати сонцезахисних крем для обличчя?


Густий жирний сонцезахисний крем не підходить для захисту. Сонцезахисний крем для обличчя повинен мати:

 • високий фільтр (SPF 50);
 • легку нежирну текстуру, щоб його можна було використовувати під макіяж;
 • фотостабільність,
 • захист від випромінювання;
 • зволожуючі властивості;
 • додаткові доглядаючі властивости, якщо шкіра проблемна.

Хороший сонцезахисний крем освітлює шкіру, заспокоює роздратування, осущує жирну шкіру та зміцнює капіляри.

Однак це не означає, що шкіра обличчя не вимагає захисту в осінньо-зимовий період. Для підтримки хорошого стану та зовнішнього вигляду шкіри необхідно протягом усього року захищати її від шкідливих зовнішніх факторів.

Які сонцезахисні креми підійдуть для немовлят и дітей?Шкіра дитини не може захистити себе від сонячного випромінювання. Це може привести до сонячних опіків. Якщо вони часто виникають в дитинстві, в майбутньому може розвинутися меланома. Також надмірне перебування на сонці призводить до більш швидкого старіння шкіри. Навесні і на початку літа також можуть з'явитися на шкірі дитини симптоми сонячної алергії.

Як вибрати сонцезахисний крем для дитини, на що звернути увагу? Безпека косметичного засобу - не єдиний критерій, на який варто звернути увагу. Вік дитини теж дуже важливий. 

Креми з УФ-фільтрами можуть забезпечити добрий захист від сонячних променів, але тільки для дітей старше 6 місяців. Не рекомендується застосовувати їх для новонароджених (тобто малюків першого місяця життя) або дитини молодше шести місяців. У немовлят тонка і незріла шкіра. Це не достатній бар'єр для захисту від впливу інгредієнтів кремів з УФ-фільтрами. Вміщені в них речовини захищають від впливу сонця, але вони також можуть проникати в незрілу шкіру, накопичуватися в ній і бути токсичними в майбутньому.

Перед виходом на вулицю дитину старше 6 місяців можна змастити спеціальним кремом з фізичним (мінеральним) фільтром. На відміну від звичайно використовуваних хімічних фільтрів, він створює на шкірі шар, що не пропускає ультрафіолетові промені. Цей бар'єр є результатом дії інгредієнтів у кремі. 

Крем для однорічної дитини і старше повинен в першу чергу містити фізичний фільтр. Також можна використовувати хімічний фільтр, але зрідка, щоб не дратувати шкіру. Невірно, що фільтр повинен бути максимально міцним, тому що тільки такий фільтр забезпечить належний захист.

Розумно використовуйте сонцезахисний засіб з індексом 50 або навіть 100. Ніякой сонцезахисний крем для обличчя не може забезпечити 100% захист, а високий фільтр може створити оманливе враження повної безпеки. Креми з фільтром вище SPF 30 захищають лише трохи краще, ніж креми з більш низьким. При цьому вони містять більше речовин, що проникають в шкіру.

Як найкраще захистити дитину від сонця

 • У сонячні дні правильно вибирайте місця і час для прогулянок.
 • Наприклад, новонародженого можна взяти туди, де багато тіні - прогулятися з ним в парку серед дерев, де сонячні промені не потрапляють прямо на коляску.
 • Ніколи не накривайте коляску ковдрою або пелюшкою - це призведе до перегріву, небезпечного для здоров'я дитини.
 • У спекотні дні краще не виходити на вулицю з 11.00 до 16.00, коли сонце найбільш міцне.
 • Під час поїздки на автомобілі повісьте сонцезахисну шторку на вікно або прикріпіть автокрісло збоку, куди не проникає сонце. Ми не здогадуємося, що сонячні промені проникають навіть через тоноване скло.
 • Для дітей кращий захист від випромінювання - в затінених місцях.

Важливі поради, якіх слід дотримуватись при застосуванні сонцезахисних засобів

Креми з високим УФ-індексом повинні стати невідємною складовою щоденного догляду. Такий засіб використовується після очищення і нанесення звичайного доглядового крему під макіяж. Такий додаток гарантує його ефективну дію, захищаючи шкіру від сонця.

Однак важливо, що навіть крем з найвищим індексом не забезпечить захист на весь день. Кожні 2-3 години наносіть додаткову косметику з фільтром. Для багатьох жінок це проблема. Додаткове нанесення крему впливає на стійкість макіяжу. У такій ситуації варто використовувати освіжаючі пудри з фільтром SPF.

Шкіра обличчя постійно піддається впливу шкідливих променів сонця. З цієї причини слід щодня доглядати за нею, використовуючи захисні креми з високим фільтром. Крім того, важливо вибрати і скорегувати косметичний засіб відповідно до потреб шкіри. У деяких людей, особливо схильних до алергічних реакцій, речовини, що містяться в косметиці, хімічні фільтри іноді викликають роздратування. Як вибрати сонцезахисний крем для обличчя у такій ситуації правильно? Використовуйте креми з натуральним або фізичним (мінеральним) фільтром, які залишають на шкірі невидимий захисний бар'єр, не вступаючи з нею в реакцію.

Використання сонцезахисного крему повинно стати звичкою для всіх, особливо навесні і влітку, коли сонце світить найсильніше і найдовше. Не забувайте використовувати його не тільки перед виходом на пляж, але і перед прогулянкою в місто і на дитячий майданчик. 

Завдяки цьому наша шкіра довше залишиться молодою.