Як вибрати крем для обличчя на зиму для різних типів шкіри

Опубліковано: 27.10.2021 ,   Оновлено: 04.12.2021

Як вибрати крем для обличчя на зиму 

Шкіра є не тільки найбільшим органом нашого тіла (приблизно 1,5-2 м2), але також виконує дуже важливу функцію - вона захищає весь організм від проникнення хвороботворних мікроорганізмів, підтримує постійну температуру і захищає від ударів. Щоб вона багато років виконувала свої функції належним чином, слід пам’ятати про належний догляд.

Однак належний догляд не завжди однаковий. Він повинен адаптуватися до змін, що відбуваються в шкірі, які варто забезпечити натуральною косметикою та повноцінною дієтою.

Зміни в потребах шкіри можна спостерігати не лише з віком. Залежно від пори року та пов’язаних із ними атмосферних змін, ми повинні вибирати різні косметичні засоби для догляду за шкірою.

Поради по догляду за шкірою обличчя взимку

Незалежно від того, любите ви зиму чи ні, наш колір обличчя її точно не любить. В шкірі більше рецепторів холоду, ніж тепла. Коли температура падає, нам потрібно спеціальне харчування та доповнення відсутніх компонентів гідроліпідної оболонки, щоб зберегти еластичність та здоровий вигляд шкіри.

Не хвилюйтеся, ми тут, щоб допомогти - сьогодні ви дізнаєтесь, як вибрати зимовий крем для обличчя, у відповідь на потреби вашого типу шкіри.

Найчастіше ми діємо інтуїтивно - влітку вибираємо легкі креми, а взимку ті, що мають більш насичену текстуру та живильні активні інгредієнти. Кожен зимовий крем для обличчя створений на основі натуральних рослинних олій, тому він ідеально підходить для зимових викликів та боротьби з несприятливими зовнішніми факторами.

Ви чули, що не слід користуватися зволожуючими кремами взимку, оскільки вода в них замерзає і негативно впливає на шкіру? Це міф, і ми повинні подбати про зволоження, незалежно від типу шкіри. Вода - це інгредієнт, який надходить безпосередньо від природи і міститься в нашому організмі, тому є постійним інгредієнтом косметики. 
Догляд за шкірою обличчя взимку, окрім води, передбачає також важливі активні інгредієнти - гіалуронова кислота, гліцерин та натуральні олії, оскільки вони пов’язують молекули води в епідермісі. 

Догляд за сухою шкірою взимку

Сухість шкіри може бути генетично обумовленою (іхтіоз) або пов’язаною з різними патологіями (екзема, псоріаз, діабет, захворювання щитовидної залози). При всіх типах сухої шкіри її стан, як правило, погіршується взимку .

Сухій шкірі не вистачає вологи та ліпідів в епідермісі, що призводить до змін захисного бар’єру шкіри, роблячи його більш ефективним. У зимові місяці стан шкіри погіршується. Як цьому запобігти? 

Коли рівень вологи зменшується, шкіра реагує на виділення вологи. Це призводить до того, що шкіра стає все більш сухою.
Вітер, холодні температури, важкий одяг та УФ-промені в гірських районах роблять шкіру більш сухою. Почуття стягування з’являється частіше, тому важливо правильно вибрати зимовий крем, особливо для обличчя та губ.

Рекомендується використовувати інтенсивно живильні засоби по догляду двічі на день, які містять як зволожуючі компоненти, так і ліпіди для запобігання епідермальної втрати води. Хороший ефект дає використання олії у ванні або безпосередньо на шкірі після вмивання. 

У міру зменшення вологості в навколишньому середовищі кількість втраченої води збільшується, а шкіра стає ще більш сухою. Фактори навколишнього середовища, наприклад, низькі температури, також сприяють цьому явищу. Печіння і стягнення шкіри з’являються набагато частіше, і ми відчуваємо дискомфорт. Догляд за шкірою обличчя взимку передбачає регулярно використовувати креми для зволоження.

Варто не використовувати гель для вмивання обличчя. Також краще уникати водопровідної води - замість неї застосовуйте термальну, мінеральну або кип’ячену воду. Рекомендується використовувати тонік, який відновить природний рН шкіри. 

Суха шкіра не любить часті зернисті пілінги, в’яжучі маски для обличчя і надлишок сонця. Не можна застосовувати алкогольні та сильні лужні препарати. Ніжні пілінги, які не будуть її дратувати, а також живильні та зволожуючі маски підійдуть добре. 

Зимовий крем для обличчя із сухою шкірою повинен бути з жирною або напівжирною текстурою. Це бар’єр для факторів навколишнього середовища, що запобігає надмірним втратам води. Тому взимку шкіру слід одночасно зволожувати та змащувати. Крем повинен містити інгредієнти, що зв'язують воду в епідермісі, тобто гліцерин, гіалуронову кислоту, колаген, сечовину, пантенол. Він також повинен містити змащувальні речовини, тобто рослинні олії, наприклад, з лляного насіння, ланолін, вазелін. Обов’язково застосовувати сонцезахисні креми з високим індексом.

Використання неправильного зимового крему для сухої шкіри може призвести до надмірної сухості.
 
Правильно вибрати зимовий крем, в разі потреби підібрати методи лікування, які можна пройти в дерматологічному кабінеті – ці заходи мають значний вплив на поліпшення стану шкіри. 

Догляд за жирною шкірою зимою

Як і всі типи шкіри, жирну шкіру слід ретельно захищати від холоду та вітру, хоча важко вибрати правильний крем, який не буде занадто її змащувати. Виявляється, у людей з жирною шкірою сальні залози також реагують на морозні умови, збільшуючи вироблення сального секрету. Тоді у нас складається враження, що колір обличчя ще більш жирний. А це лише природний захист шкіри від холоду.

Хоча жирна шкіра більш стійка до несприятливих погодних умов, ніж суха, це не означає, що догляд за шкірою взимку потрібно проводити менш уважно, ніж за проблемними типами. Зневоднення жирної шкіри (місцями або на всій поверхні) часто змушує шкірне сало висіти на сухому роздратованому епідермісі.

Тому людям з жирною шкірою взимку слід використовувати легші креми з меншим вмістом жирних компонентів, ніж людям із сухою шкірою. Однак вони не можуть бути дуже легкими препаратами, наприклад, гелями або так званими безмасляними емульсіями. У холодніші дні рекомендуються напівжирні креми, а коли температура наближається до нуля, слід дотягнутися до зволожуючих препаратів. 

У сильні морози уникайте матуючих кремів, особливо тих, що містять спирт. Також уникайте дуже жирних кремів, які можуть спричинити засмічення пір та утворення прищів.

Якщо жирна шкіра супроводжується проблемами з капілярами - використовуйте місцеві препарати для капілярів та фільтруючий крем з більш світлою текстурою. Останній слід наносити на більш жирний крем без фільтрів.

У разі дуже жирної шкіри не використовуйте важкий макіяж. Якщо обличчя сильно світиться, припудріть його.

Регулярного використання захисної косметики на зиму, правильного домашнього догляду, доповнення раціону фруктами, овочами, червоним м’ясом та відсутніми вітамінами достатньо, щоб підтримувати шкіру в хорошому стані до весни.

Догляд за шкірою взимку передбачає такі правила:

  • Захисні креми з фільтрами слід використовувати щодня, незалежно від погоди та пори року.
  • Люди з проблемами судин повинні бути особливо обережними, щоб захистити шкіру від різких коливань температури.
  • Під час зимової прогулянки варто пам’ятати про сонцезахисні окуляри.
  • Після доби на замерзаючому повітрі нанесіть товстий шар заспокійливого, живильного та зволожуючого препарату.
  • У разі комбінованої шкіри варто використовувати одночасно два типи препаратів - для сухої шкіри на щоках та для жирної шкіри посередині обличчя або відповідну косметику для комбінованої шкіри.
  • Взимку не забувайте про догляд за губами. Варто використовувати захисну помаду з вітамінами, воском та рослинними оліями.
  • Ваше обличчя охолоне, якщо ви ходите без шапки.

Догляд за нормальною шкірою зимою

Якщо ви хочете ефективно захистити шкіру від вітру та морозу, варто збагатити свій догляд натуральними кремами для обличчя, які залишать на шкірі легку захисну плівку, але все одно будуть добре вбиратися і не створюватимуть ризику комедогенності . Це дуже важливий аспект, оскільки він зміцнює гідроліпідний бар’єр шкіри. 

Навіть нормальна шкіра, яка не буде належним чином захищена в холодні та морозні дні, посилить роботу сальних залоз з метою отримання необхідного захисного шару. Крім того, дуже важливо запобігати розширенню судин, щоб вони не тріскали.
Взимку ослаблена структура шкіри вимагає надходження інгредієнтів, що зміцнюють її захисний бар’єр і гальмують процес втрати води. Крем для щоденного догляду, який використовується в морозну погоду, повинен зміцнити гідроліпідну оболонку, яка, як відомо, дуже слабка взимку. Тому формула крему повинна містити ліпіди.

Чудово, якщо до складу інгредієнтів входять також кераміди, які є природними будівельними елементами структури шкіри, а також олії рослинного та мінерального походження: гліцерин, масло ши або інтенсивно зволожуюча гіалуронова кислота.
Правильна формула, що використовується щодня, перш за все, повинна допомогти шкірі відновити природний фізіологічний баланс.

Влітку, коли наша шкіра знаходиться під сонцем і дуже високою температурою, ми найчастіше використовуємо креми на водній основі. Їх легка консистенція має зволожуючий ефект, але взимку нам слід вибирати креми з набагато жирнішими формулами, які одночасно зволожують, захищають та регенерують. 

Важливо також не використовувати креми з високим вмістом води безпосередньо перед виходом на вулицю, оскільки мороз на мокрій шкірі може ще більше прискорити її висихання та викликати хворобливе роздратування. Взимку також варто відмовитися від косметики, що містить ретиноїди та саліцилову кислоту - обидва інгредієнти можуть дратувати.