Чапаті з цільнозернового борошна: рецепт здоров`я

         Індійський хліб чапаті – один із сортів хліба, що готується саме на цільнозерновому борошні. Завдяки цьому зберігаються майже всі вітаміни і мінерали, які при приготуванню із звичайного борошна відсіюються з висівками.

      

    Cпочатку чапаті готують на сухій сковороді, а потім печуть на відкритому вогні. При цьому чапаті так роздувається на вогні, що стає клуглим, як м`ячик.

СКЛАДНИКИ:
250 г цільнозернового борошна грубого помолу

150 мл теплої води
? ч л солы
2 чи 3 ст л розтопленого масла
 
ПРИГОТУВАННЯ:
 
1.  Змішуємо борошно і сіль в мисці,  повільно додаємо воду і змішуємо, поки все борошно не склеїться.

 
2.  Перекладаємо тісто на дошку і замішуємо протягом приблизно 6 хвилин, поки не вийде однорідна маса. Тісто збризнемо водою, накриваємо вологою тканиною і залишаємо на півгодини (можна до 2 годин).
 
3. Вологими руками сформуємо з тіста 15 однакових кульок. Посипаємо дошку борошном, кожну кульку обкачуєм в борошні і  розкачуємо на тоненькі чапаті по можливості круглі (діаметр близько 14 см). Коли розкачуємо, то постійно посипаємо чапаті борошном, щоб не прилипали.
 
4. Нагріваємо суху сковорідку і кладемо чапаті. Перевертаємо на другий бік, коли на чапаті почнуть утворюватись бульбашки і загинатись краї. Далі тримаємо на сковороді, поки на другій стороні не почнуть роздуватись бульбашки.

 
5. Беремо чапаті щипцями і підносимо до вогню і повертаємо різними сторонами, поки чапаті не роздується, як м`ячик. Готове чапаті має бути повністю пропечено і вкрите з обох сторін коричневими плямками. Далі приплескуємо чапаті, щоб вийшло повітря і змазуємо одну сторону розтопленим маслом.

 
Час приготування: 15 хв
Час витримки тіста: 30 хв (або до 2 годин)
Розкачування 1 чапаті: 2-3 хв